ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ QUIZ
ΕΡΩΤΗΣΗ 1/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Εκείνη τη σεζόν (1996-1997) ο Ολυμπιακός κέρδισε μέσα-έξω τον «αιώνιο» αντίπαλο Παναθηναϊκό. Σωστό ή λάθος;
15 "
Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε το 2008 το νταμπλ, επικρατώντας 2-0 του Άρη στον τελικό του Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε ο Κοβάσεβιτς και τη νίκη σφράγισε ο…
Κώστας Μήτρογλου
Άκης Στολτίδης
Μίχαλ Ζεβλάκοφ
ΕΡΩΤΗΣΗ 6/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Ποια εταιρεία ήταν χορηγός της φανέλας του μπασκετικού Παναθηναϊκού τη σεζόν 1994-95
15 "
Την περίοδο 2011-12 αναμετρήθηκαν στους τελικούς του ΝΒΑ οι Μαιάμι Χιτ με τος Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ. Ο Λεμπρόν Τζέιμς οδήγησε την ομάδα του στον τίτλο και ο ίδιος αναδείχθηκε MVP των τελικών. Ποιο ήταν το σκορ στη σειρά υπέρ των Χιτ;
4-1
4-2
4-3
ΕΡΩΤΗΣΗ 10/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Ποια θέση κατέλαβε στους Ολυμπιακούς αγώνες της Μελβούρνης το 1956 ο Γιώργος Ρουμπάνης στον Στίβο;
15 "
Ποια από τις παρακάτω χρονιές ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδος στο ποδόσφαιρο;
1971
1991
2001
ΕΡΩΤΗΣΗ 14/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Ποιο ήταν το σκορ του προημιτελικού κυπέλλου μπάσκετ Διαγόρας Δρ.-ΠΑΟΚ τη περίοδο 2019-20
15 "
Πόσα γκολ πέτυχε συνολικά η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α΄εθνικής την αγωνιστική περίοδο 2001-2002;
15 "
Ποιος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ σκόραρε το δεύτερο γκολ στην εντός έδρας νίκη με 3-0 εναντίον του Άρη την αγωνιστική περίοδο 1960-1961;
Βασιλειάδης
Σιδηρόπουλος
Γιακουμής
ΕΡΩΤΗΣΗ 20/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Ποιος ήταν ο Έλληνας αρχηγός στην ισοπαλία με 2-2 εναντίνον της Ρουμανίας για το πέμπτο Βαλκανικό κύπελλο ποδοσφαίρου που έγινε στη Σόφια στις 24/6/1935;
Μηγιάκης
Χούμης
Βάζος
ΕΡΩΤΗΣΗ 21/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Πόσα γκολ έχει σημειώσει στο Champions League με τον Ολυμπιακό ο Ζλάτκο Ζάχοβιτς;
Κανένα
Ένα
Δύο
ΕΡΩΤΗΣΗ 22/30
ΧΡΟΝΟΣ
15 "
Σε ποια ομάδα μετακινήθηκε το καλοκαίρι του 1997 ο Ρομπέρτο Μπάτζιο που αποχώρησε από την Μίλαν