Φώτο Κουίζ: Κάνε 10/10 με Έλληνες διεθνείς παίκτες του βόλεϊ!
ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ QUIZ
ΕΡΩΤΗΣΗ 1/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Κατέκτησε με την Εθνική ομάδα το χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 1987. Ποιος είναι ο σπουδαίος Έλληνας βολεϊμπολίστας, με τα 11 πρωταθλήματα Ελλάδος και τις 345 διεθνείς συμμετοχές με τα Ελληνικά χρώματα;
Αμαργιαννάκης
Ντράγκοβιτς
Γόντικας
ΕΡΩΤΗΣΗ 2/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Ένας από τους καλύτερους Έλληνες αθλητές του βόλεϊ, κατέκτησε 5 πρωταθλήματα Ελλάδος, 4 κύπελλα και ένα (1) κύπελλο Κυπελλούχων Ευρώπης. Θυμόσαστε τον Έλληνα διεθνή με τις 336 συμμετοχές;
Τζιουμάκας
Καζάζης
Γκιούρδας
ΕΡΩΤΗΣΗ 3/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Σαν «κεραυνός εν αιθρία» έπεσε η είδηση του θανάτου του εικονιζόμενου εκπληκτικού παίκτη του βόλεϊ, το 2013 σε ηλικία 42 ετών. Φόρεσε 263 φορές τη φανέλα με το εθνόσημο. Τον θυμόσαστε;
Σαμαράς
Μαργαρίτης
Θεοδωράτος
ΕΡΩΤΗΣΗ 4/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Άλλος ένας αθλητής με πολλούς τίτλους. Κατέκτησε 5 φορές το πρωτάθλημα, 4 φορές το κύπελλο, ενώ σήκωσε δύο (2) φορές το κύπελλο Κυπελλούχων. Ποιος είναι ο Έλληνας διεθνής «μπλοκέρ» με τις 393 διεθνείς συμμετοχές;
Δημητρακόπουλος
Τσακιρόπουλος
Αναστασόπουλος
ΕΡΩΤΗΣΗ 5/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Αμέτρητους τίτλους είχε ο βολεϊμπολίστας της εικόνας μας. Με την Εθνική ομάδα είχε 270 συμμετοχές. Ποιος είναι ο Έλληνας «πασαδόρος» με την καταπληκτική καριέρα;
Πολύζος
Σμαραγδής
Κουρνέτας
ΕΡΩΤΗΣΗ 6/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Ακόμη ένας σπουδαίος Έλληνας αθλητής του βόλεϊ με μεγάλη καριέρα. Είχε περισσότερες από 300 συμμετοχές με το εθνόσημο. Ποιος είναι ο πρωταθλητής Ελλάδος που βλέπετε με τη φανέλα της Εθνικής;
Μέλκας
Ρουμελιώτης
Σουλτανόπουλος
ΕΡΩΤΗΣΗ 7/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Ο εικονιζόμενος κατέκτησε 3 πρωταθλήματα Ελλάδος, 1 κύπελλο και είχε περισσότερες από 400 συμμετοχές με το εθνόσημο. Τον αναγνωρίζετε;
Τριανταφυλλίδης
Αγγελίδης
Χατζηαντωνίου
ΕΡΩΤΗΣΗ 8/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Και ο εικονιζόμενος διεθνής παίκτης κατέκτησε πολλούς τίτλους στην καριέρα του. Υπήρξε 3 φορές πρωταθλητής Ελλάδος και 4 φορές κυπελλούχος. Ποιος είναι ο εικονιζόμενος ο οποίος τίμησε 187 φορές το εθνόσημο της χώρας μας;
Κονσταντίνοφ
Μπάεφ
Κοβάτσεφ
ΕΡΩΤΗΣΗ 9/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Αποχώρησε πρόσφατα από το άθλημα, με 3 πρωταθλήματα Ελλάδος και 3 κύπελλα. Με την εθνική είχε 192 συμμετοχές. Τον αναγνωρίζετε;
Κουτσονίκας
Χριστοφιδέλης
Πανταλέων
ΕΡΩΤΗΣΗ 10/10
ΧΡΟΝΟΣ
30 "
Κλείνουμε το «Φωτοκουΐζ» με τον εικονιζόμενο Έλληνα διεθνή βολεϊμπολίστα που βλέπετε στην εικόνα μας. Κατέκτησε 2 πρωταθλήματα και 3 κύπελλα Ελλάδος. Με την Εθνική αγωνίστηκε σε 122 αγώνες. Τον αναγνωρίζετε;